Peter Prevc z koronawirusem. Bez braci w Willingen

Fot. Magdalena Janeczko

Na starcie zawodów Pucharu Świata w Willingen zabraknie braci Prevc. Tak jak przed tygodniem Cene, dziś to Peter uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.  W Niemczech nie zobaczymy również najmłodszego z braci, Domen przebywa na kwarantannie. Jedno z wolnych miejsc zajmie Lovro Kos.

Fot. Magdalena Janeczko

Jak podaje siol.net Peter Prevc uzyskał pozytywny wynik testu PCR, pozostali skoczkowie oraz sztab szkoleniowy uzyskali wynik negatywny. Zaistniało duże prawdopodobieństwo kontaktu między braćmi, dlatego Domen Prevc musi udać się na kwarantannę, a kolejny test na obecność wirusa SARS-CoV-2 będzie miał w piątek.

Tak jak miało to miejsce w Lahti, Słoweńcy nie wykorzystają pełnej kwoty startowej na Mühlenkopfschanze. Trener Robert Hrgota w jedno z wolnych miejsc powołał Lovro Kosa. Dla 21-latka będzie to debiut w Pucharze Świata.  W ostatnich rozegranych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku Kos zajął 5. i 3. pozycję.

W zawodach najwyższej rangi ponownie pokaże się Timi Zajc. W Willingen wystąpią również Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Ziga Jelar oraz Tilen Bartol.

Źródło: siol.net