Peter Prevc: ,,Nie jestem człowiekiem euforii”

peter-prevc

Peter Prevc ma za sobą kilka udanych sezonów, teraz przed rozpoczęciem kolejnego jego forma jest wielką zagadką. W wywiadzie dla Słoweńskiego portalu siol.net mówi między innymi o sezonie przygotowawczym oraz swojej formie przed zawodami Pucharu Świata.

Prevc nie patrzy na rezultaty z poprzednich sezonów, nie ma na to czasu, by odpowiednio zanalizować całą sytuację. Jednak dobre wyniki są dla niego ważną częścią w karierze, co nie często widać w jego emocjach. – Nie jestem człowiekiem euforii, jak już wielokrotnie to podkreślałem- powiedział Peter Prevc w wywiadzie dla siol.net.

Reprezentant Słowenii mówi, że stara się nie patrzeć na pozostałych zawodników. Swoje skoki chciałby się doprowadzić do perfekcji, przez co analizuje każdą swoją porażkę przez dłuższy czas, aby w przyszłości się nie powtórzyła.

Oprócz skoków narciarskim w jego życiu ważnym punktem są także wędrówki górskie. Niestety według trenerów Prevca nie jest to najlepsza pasja dla niego w tym momencie, ponieważ takie wycieczki  nie zawsze bywają bezpieczne. Reprezentant Słowenii nie rezygnuje całkowicie ze swojego hobby. W tym roku stanął na szczycie, który leży na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza. Góry to miejsce relaksu dla Prevca, gdzie może odpocząć od zbyt dużej ilości ludzi.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu zimowego oczekiwania dotyczące formy Petera Prevca stale rosną. -Z trenerami pracowałem tak samo, jak w zeszłym sezonie. W ubiegłym roku się udało. Dlaczego nie może stać się tak ponownie?- opowiedział zdobywca Kryształowej Kuli. Jednak jak sam podkreśla, tylko czas pokaże, jak będzie wyglądał przyszły sezonu Pucharu Świata.

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.