Petarda Kamila Stocha. Trener skoczków w szoku. “Aż zaniemówiłem”

fot. Tomasz Markowski

Przed mistrzostwami Polski trener Biało-Czerwonych, Thomas Thurnbichler, skomentował dyspozycję Kamila Stocha, podkreślając jego umiejętności i oddawane przez niego niemal idealne próby. – Ma czarny pas z latania – mówił szkoleniowiec w rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport.

fot. Tomasz Markowski

“Ma czarny pas z latania”

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Thomas Thurnbichler, w wywiadzie dla portalu sport.tvp.pl skomplementował możliwości Kamila Stocha, podkreślając jego sportowe umiejętności. – Ma czarny pas z latania. To niezależny obiekt latający, król – mówił o trzykrotnym mistrzu olimpijskim austriacki szkoleniowiec. Thurnbichler podkreślił też, że Stoch skorzystał z testów w tunelu aerodynamicznym w Sztokholmie, które polscy zawodnicy przeszli w sierpniu.

Austriak dodał, że podczas okresu przygotowawczego u Stocha pojawiały się wręcz wybitne skoki. – Nie dalej jak ostatnio w Planicy wykonał taką próbę, że zaniemówiłem. To było piękne. Powiedziałem wtedy, że dostąpiłem zaszczytu, mogąc widzieć coś takiego na żywo. Gdyby w konkursie Pucharu Świata Kamil wykonał dwa takie skoki, byłby nie do pokonania – komentował dyspozycję trzeciego skoczka tegorocznego Letniego Grand Prix, który zdobył tę pozycję mimo zaledwie trzech letnich startów.

Źródło: sport.tvp.pl