Pechowy uraz estońskiego skoczka. Niedawno stał na podium

fot. Tomasz Markowski

Estoński skoczek narciarski, Artti Aigro, podczas jednego z ostatnich treningów w warunkach letnich doznał skręcenia stawu skokowego w kolanie i czekać go będzie krótka przerwa.

fot. Tomasz Markowski

Artti Aigro to jeden z dwóch, obok Kevina Maltseva estońskich skoczków, którzy z powodzeniem rywalizują na światowych skoczniach. Obaj trenują jednak osobno. 22-latek z Oteppa czyni to na co dzień z reprezentacją Finlandii, podczas gdy rok młodszy Maltsev jest podopiecznym Vasji Bajca. Obaj zaliczyli jednak bardzo dobre występy minionego lata. Wspomniany Aigro stanął m.in. na najniższym stopniu podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Z kolei członek czeskiej ekipy zapunktował w trzech konkursach Letniego Grand Prix, oraz dwukrotnie w zawodach niższej rangi w czeskim Frenstacie.

Aigro, który wystartował w ostatnich dwóch konkursach letnich zmagań nie znalazł się jednak w czołowej “30” zarówno w Hinzenbach, jak i w Klingenthal, zajmując tam odpowiednio 38. oraz 32. lokatę.

Pechowy uraz

Estończyk po zmaganiach w Saksonii powrócił do rodzinnej miejscowości, gdzie podczas jednego z treningów doznał urazu kolana. – Skręciłem staw skokowy w kolanie i czeka mnie krótka przerwa w treningach. Na szczęście to nic poważnego, bo kości są w porządku. Jak to mówią, co cię nie zabije to cię wzmocni. Nie mogę już doczekać się sezonu zimowego i dziękuję wszystkim za wsparcie – napisał Aigro w swoim mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że początek sezonu zimowego już 20 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile. Warto dodać, że dla Aigro sezon 2020/21 był najlepszym w karierze. Zawodnik z Estonii ukończył go powiem na 43. miejscu w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 63 punktów.


źródło: instagram