Pechowy upadek Norweżki. Czeka ją dłuższa przerwa

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Mistrzyni świata juniorek z 2015 roku Lotta Udnes Weng nabawiła się kontuzji podczas jednego z treningów rowerowych. Jak informuje langrenn.com, Norweżka przewróciła się i doznała niegroźnego zwichnięcia barku, które wykluczy biegaczkę z rywalizacji na kilka tygodni.

Ostatnie tygodnie są dość pechowe dla norweskiej kadry biegaczy i biegaczek narciarskich. Kilkanaście dni temu Martin Loewstroem Nyenget złamał rękę, a teraz tamtejsze media poinformowały o kontuzji Lotty Udnes Weng, która upadła na jednym z treningów rowerowych, co spowodowało niegroźne zwichnięcie barku. Uraz ten wymusi u biegaczki kilka tygodni przerwy w treningach i zmusi Norweżkę do wycofania się z rywalizacji w sierpniowym BlinkFestivalu.

– Taka kontuzja zawsze jest frustrująca – zaczęła Lotta Udnes Weng. – Na szczęście wygląda na to, że uraz jest niegroźny i stosunkowo szybko się zagoi. Małe, alternatywne szkolenie o tej porze roku nie powinno wpłynąć na moją formę zimą – dodała biegaczka cytowana przez langrenn.com.

Lekarz norweskiej kadry Øystein Andersen prognozuje z kolei, że 23-latka będzie mogła wrócić do pełnego obciążenia za około półtora miesiąca. – Lotta będzie mogła swobodnie trenować z kijkami za około dwa do trzech tygodni, ale minie co najmniej sześć tygodni, zanim będzie mogła trenować z maksymalnym obciążeniem – tłumaczy dyrektor medyczny w Norweskim Związku Narciarskim.

Źródło: langrenn.com