Wymuszone wakacje norweskiego biegacza. Powodem złamana ręka

Fot. Birk Eirik Fjeld

Fot. Birk Eirik Fjeld

Martina Loewstroema Nyengeta, który dopiero niedawno dołączył do kadry narodowej reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich, czeka przymusowa przerwa w treningach. Podczas jednego z nich zawodnik ten złamał rękę.

Sezon 2019/2020 był dotychczas najlepszym w wykonaniu 28-letniego Martina Loewstroema Nyengeta. 16 lutego bieżącego roku Norweg po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów pucharowych. Miało to miejsce w biegu pościgowym rozgrywanym techniką klasyczną na dystansie 15 kilometrów w szwedzkim Östersund. Wówczas musiał on uznać wyższość jedynie swego reprezentacyjnego kolegi, Påla Golberga, oraz Rosjanina, Aleksandra Bolszunowa.

W klasyfikacji generalnej przedwcześnie zakończonego sezonu Norweg zajął ostatecznie osiemnastą lokatę. Postawa, jaką prezentował ostatniej zimy, została doceniona przez sztab trenerski norweskiej ekipy. Loewstroem Nyenget znalazł się bowiem w kadrze narodowej swego kraju na sezon 2020/2021. Jego radość nie trwała jednak długo. Podczas niedawnego treningu 28-latek złamał rękę. – Bardzo denerwujące jest złamanie czegoś w trakcie przygotowań do kolejnego sezonu. Nie mam wyboru. Przez kilka najbliższych tygodni cierpliwie muszę starać się utrzymywać moje ciało w odpowiedniej formie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już jesienią wrócę do normalnego treningu – przyznał, cytowany przez ski-nordique.net, Nyenget.

Miejsce osiemnastego zawodnika ostatniego sezonu powinien w norweskiej drużynie zająć Martin Johnsrud Sundby. Informacja ta nie została jednak jeszcze potwierdzona przez sztab szkoleniowy tego kraju.

Źródło: ski-nordique.net