Ogromne zainteresowanie konkursem TCS. Wszystkie bilety wyprzedane

Do rozpoczęcia 71. Turnieju Czterech Skoczni pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc. Po raz pierwszy od trzech lat batalia o Złotego Orła odbędzie się ponownie z udziałem publiczności. Szczególnie podczas inauguracji w Oberstdorfie, ma jej absolutnie nie zabraknąć.

Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki

Dla kibiców przygotowano 25 tysięcy wejściówek. Jak donoszą organizatorzy z Bawarii, wszystkie zostały wyprzedane. Oznacza to, że rywalizację na Schattenbergschanze (HS 137) obejrzy komplet widzów.

– To coś wspaniałego, że skoki narciarskie absolutnie nie straciły na popularności i znów możemy skakać przed pełną widownią. To motywuje sportowców, nas jako organizatorów i oczywiście ponad 700 naszych wolontariuszy, którzy tworzą całe wydarzenie.  Nie możemy się doczekać niezwykłego widowiska – powiedział Georg Geiger, prezes klubu narciarskiego SC Oberstdorf oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów.

W sprzedaży pozostały jeszcze bilety na kwalifikacje (28 grudnia), jednak jest ich również niewiele. Można je zakupić tutaj >>>

Według informacji Petera Kruigera – prezydenta Turnieju Czterech Skoczni, najlepsi skoczkowie świata zameldują się w Oberstdorfie już 27 grudnia, gdzie zaplanowano uroczystą prezentację drużyn.

Przypomnijmy, że po zawodach w Oberstdorfie zawodów tradycyjnie już czeka noworoczna rywalizacja w Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia) a następnie rywalizacja w Innsbrucku (4 stycznia) oraz finał w Bischofshofen (6 stycznia). Tytułu sprzed roku bronić będzie Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził dwójkę Norwegów – Mariusa Lindvika oraz Halvora Egnera Graneruda.

źródło: Komunikat prasowy organizatorów