Oficjalnie: Raw Air 2021 odwołany

Mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale to dzisiaj zapadła ostatecznia decyzja. Z powodu restrykcji panujących w Norwegii, nie dojdzie do skutku turniej Raw Air w skokach narciarskich. Na razie nie wiadomo, czy FIS znajdzie innych chętnych na organizację zawodów Pucharu Świata.

Ze względu na ograniczenia Covid-19 wprowadzone przez norweski rząd, tamtejszy związek narciarski nie będzie mógł organizować żadnych zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. – Turniej RAW AIR został odwołany – czytamy na twitterowym profilu FIS.

Na razie nie wiadomo, czy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej uda się przełożyć zawody do innego kraju. Wiadomo natomiast, że decyzja Norwegów dotknie nie tylko skoki narciarskie. Do końca sezonu miały tam zostać rozegrane zmagania najlepszych biegaczy narciarskich, biathlonistów (pod egidą IBU), narciarzy alpejskich i kombinatorów norweskich.

Międzynarodowa Unia Biathlonu nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale rezygnacja Norwegów może oznaczać, że sezon w tej dyscyplinie zakończy się w Novym Meście.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj