Od Norwegii do Rosji. Oto wstępny kalendarz PŚ kobiet w skokach 2020/2021

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała wstępny kalendarz także rywalizacji pucharowej kobiet. Tak jak ubiegłej zimy, panie mają rozpocząć starty od weekendu w Lillehammer. W programie pozostały cykle Raw Air oraz Blue Bird. Zmagania w Norwegii i Rosji w kalendarzu znajdują się po MŚ w Oberstdorfie.

Kalendarz Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich 2020/2021 tylko w niewielkim stopniu różni się od ubiegłorocznego. Inauguracja sezonu pań planowana jest na 5 grudnia. Wtedy mają się odbyć pierwsze zawody w Lillehammer. Nie wiadomo za to, gdzie planuje się rozegrać konkursy w drugim z grudniowych terminów. W kalendarzu na dni 19-20 grudnia nie wpisano gospodarza weekendu. Od 9 stycznia skoczkinie rozpoczną za to japońską część zmagań w Pucharze Świata. W Sapporo i Zao ma się odbyć pięć konkursów, w tym pierwsza drużynówka.

Patrząc na wstępny kalendarz, jeszcze w styczniu panie powrócą do Europy. Będą rywalizowały w słoweńskim Ljubnie. W połowie lutego pucharowa stawka ma ponownie przenieść się do Azji. Wtedy planowana jest próba przedolimpijska w Beijingu. W kolejnym weekendzie PŚ ma przejąć Rasnov. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającymi się 23 lutego mistrzostwami świata w Oberstdorfie.

Po walce o medale imprezy rangi mistrzowskiej panie mają rywalizować w dwóch turniejach. Pierwszy w kalendarzu, tak jak w sezonie 2019/2020, jest Raw Air. Konkursy w Oslo, Lillehammer oraz Trondheim planowane są na dni 14-18 marca. Sezon 2020/2021 ma się zakończyć zmaganiami w Blue Bird. W rosyjskim cyklu zaplanowano dwa konkursy w Niżnym Tagile oraz Czajkowskim.

Kalendarz PŚ kobiet w skokach 2020/2021

Źródło: FIS