Oberhof 2023. Wielka gwiazda nie wystąpi w MŚ. To może być koniec kariery

Multimedalistka biathlonowych mistrzostw świata Norweżka Tiril Eckhoff po raz pierwszy od 11 lat nie wystąpi w czempionacie globu. 32-letnia zawodniczka, gnębiona problemami zdrowotnymi, poważnie myśli o zakończeniu kariery sportowej.

Fot. © Manzoni/IBU

Eckhoff była największą gwiazdą poprzednich mistrzostw świata w Pokljuce, zdobywając podczas tej imprezy sześć medali – cztery złote, srebrny i brązowy.

Kariera stanęła pod znakiem zapytania


Powody swojej nieobecności w Oberhofie wyjaśniła w wywiadzie dla norweskiej stacji telewizyjnej NRK. „W marcu przeszłam Covid-19 z wielomiesięcznymi komplikacjami, nałożyły się też inne problemy zdrowotne a później permanentna bezsenność, która sprawia, że nie mam energii i jestem cieniem samej siebie” – powiedziała biathlonistka.

Dudała też, że przechodzi poważny kryzys psychiczny, jest załamana i coraz częściej myśl o zakończeniu kariery. “Zastanawiam się, czy będę w stanie startować w następnym sezonie” – wyznała ze smutkiem.

W swojej karierze zdobyła osiem medali olimpijskich w tym dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Wywalczyła też 15 medali mistrzostw świata, 10 złotych, dwa srebrne i trzy brązowe.

W środę, w pierwszym dniu mistrzostw w Oberhofie, sztafeta mieszana Norwegii, bez Tiril Eckhoff, sięgnęła po złoty medal.

Źródło: NRK 

Mateusz Król
Obserwuj