Nowe narty w świecie skoków. Wellinger dołączył do teamu Marcela Hirschera

Jonas Ericcsoon, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons / Instagram - @angreaswellinger

To prawdziwa sensacja. Andreas Wellinger od przyszłego sezonu będzie skakał na nowych nartach. Mistrz olimpijski z Pjongczangu nieoczekiwanie dołączył do teamu “VAN DEER”, stworzonej przez legendę narciarstwa alpejskiego Marcela Hirschera.

Jonas Ericcsoon, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons / Instagram – @angreaswellinger

Legendarny alpejczyk przyciąga gwiazdy do swojego teamu

Hirscher karierę zakończył kilka lat temu. Ta była pełna sukcesów. Ustanowił absolutny rekord w liczbie zdobytych kryształowych kul za klasyfikację generalną Pucharu Świata – zdobywał je nieprzerwanie przez osiem sezonów (drugi na liście rekordzistów reprezentujący Luksemburg Marc Girardelli ma tych kul pięć). W tym czasie wygrał też pięć razy klasyfikację giganta (w sezonach 2011/12, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18) i tyle samo razy klasyfikację slalomu (sezony 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2016/17 i 2017/18).

W Pucharze Świata wygrał aż 67 zawodów (ustępuje tylko legendarnemu Szwedowi Ingemarowi Stenmarkowi) – poza slalomami i gigantami (także w równoległej odmianie) wygrał jeden supergigant w Beaver Creek w grudniu 2015. Ponadto w zawodach PŚ 47 razy zajął drugie i 24 razy trzecie miejsce (na podium stawał poza ww. konkurencjami także w superkombinacji).

Po zakończeniu profesjonalnej kariery postanowił nie żegnać się z nartami. Zdecydował się wejść na rynek producentów nart i od razu zrobił ogromne zamieszenia. Wielu zawodników od razu mu zaufało, a wśród nich jednej z jego największych rywali na stoku – Henrik Kristoffersen.

Team Hirschera wchodzi do świata skoków narciarskich

– Henrik był jednym z moich najsilniejszych konkurentów, w czasie gdy byłem aktywnym zawodnikiem. Możliwość pracy z tak czołowym sportowcem to naprawdę przywilej. To niewiarygodne, że to możliwe jest już na wczesnym etapie naszego projektu – powiedział portalowi krone.at Hirscher. I dodał. – Jesteśmy dumni, że Henrik nam zaufał. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać tym wymaganiom. To wymarzona historia.

O ile obecność marki Hirschera w świecie narciarstwa alpejskiego nikogo nie dziwi, o tyle stworzenia nart do skoków narciarskich nikt się nie spodziewał. W środę transfer taki ogłosił w mediach społecznościowych Andreas Wellinger oraz firma Hirschera. – Witamy Andreasie! Jesteśmy dumni, że mamy Cię na pokładzie i razem z Tobą wchodzimy w świat skoków narciarskich. Idźmy na całość i brnijmy do przodu – czytamy w poście na Instagramie.

Na razie nie wiadomo, czy ktoś jeszcze dołączy do teamu Hirschera, który z impetem wszedł w świat narciarstwa.

Źródło: Instagram / Sportsinwinter.pl

Anna Felska