Niepokojąca sytuacja norweskiej mistrzyni. Kiedy powróci do rywalizacji?

fot. Manzoni/IBU

Problemy Tiril Eckhoff trwają dalej. Norweżka odpuści inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2022/2023. Nie wiadomo, kiedy ponownie pojawi się na biathlonowych trasach. – Zdrowie jest najważniejsze – przypomniał jej trener. 

fot. Manzoni/IBU

Tiril Eckhoff przeżywa jeden z najtrudniejszych okresów w karierze. Jej problemy ze zdrowiem i motywacją do treningów sprawiły, że triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/2021 myślała nad zakończeniem kariery. Ostatecznie postanowiła kontynuować przygotowania do zimy, choć sezon rozpocznie się dla niej później niż zwykle.

Niepewność i niepokój

32-letnia zawodniczka już na pewno odpuści inaugurację PŚ w Kontiolahti. Nie wiadomo, czy w ogóle zobaczymy ją w tym roku na biathlonowych trasach. Lekarz reprezentacji Norwegii w komunikacie związku przyznał, że Eckhoff znów musiała zrobić przerwę w treningach. Z tego powodu sam sztab drużyny narodowej nie ma pewnych informacji na temat drogi powrotu Tiril do zmagań na arenie międzynarodowej.

– W tej chwili nie wiemy, kiedy wróci. Jest pod stałą obserwacją i otrzymuje wszelką potrzebną pomoc. Mamy oczywiście nadzieję, że Tiril poczuje się lepiej tak szybko, jak to możliwe – powiedział lekarz. Sprawę skomentował też trener reprezentantek Norwegii Patrick Oberegger. – Nie tylko sport się liczy. To tylko część życia zawodniczek. Tiril musi o siebie zadbać, to jest teraz dla nas najważniejsze – zaznaczył.

Źródło: biathlonlive.com

Obserwuj