Narty w sieci (1). Co słychać u skoczków narciarskich?

Poza sportem i kwarantanną też istnieje życie. Udowadniają to reprezentanci zimowych dyscyplin, którzy po zakończeniu sezonu wcale nie narzekają na brak zajęć. W tym tygodniu sprawdzamy co dzieje się u skoczków narciarskich.

1. Hayboeck odwiesił narty na kołek?

Michael Hayboeck zmienia dyscyplinę sportu? Nic bardziej mylnego, chociaż poniższe zdjęcie pozwala snuć na ten temat insynuacje. Wyjaśniamy: Austriak od wielu lat rekreacyjnie gra, więc w czasie kwarantanny zorganizował sobie pole golfowe na balkonie.

2. 6 pytań w 60 sekund

Michael Hayboeck i Stefan Kraft pojawili się również w wideo przygotowanym przez rodzimą federację narciarską, w którym odpowiadają na 6 nietypowych pytań. Ciekawi? Jeżeli znacie niemiecki, zerknijcie na dół (koniecznie z głosem).

3. Romoeren lepił babki z piasku

Cieplejsze chwile na dworze postanowił wykorzystać również Bjoern Einar Romoeren. Były reprezentant Norwegii spędził czas z rodziną przygotowując przydomową piaskownicę dla swojego syna. Udało się nawet upiec kilka babek.

4. Kwarantanna po norwesku

Filmik prezentujący kwarantannę w wykonaniu skoczka opublikował Johann Andre Forfang. Przymusowe siedzenie w domu zainspirowało go do remontu swojego pokoju. Efekt? Wnętrze w stylu norweskim. 😉

Hva gjør jeg i karantene?

5. Sam na stoku

Inny sposób na izolację od skupisk ludzkich wybrał Casey Larson. Amerykański skoczek szusował na nartach w górach w okolicach Utah. Tam to przynajmniej mieli w tym roku śnieg.

6. Jak papieru toaletowego używają Francuzi

Widzieliśmy już kilka wyzwań sportowych z papierem toaletowym w roli głównej, ale to, co zaprezentował nam Jonathan Learoyd przebiło wszystko. Francuz zaangażował wszystkich członków swojej rodziny i zabawił się w swoją wersję “podaj dalej”.

7. Profesor Geiger. Karl Geiger

Nigdy nie potrafiliście prawidłowo zrobić ćwiczenia podobno najlepiej angażującego wszystkie mięśnie, czyli deski? Nie ma problemu, profesor Karl Geiger służy pomocą i instruktażem zdjęciowym.

8. Urodziny w czasach zarazy

Nie możemy świętować inaczej, ale życzeń sobie nie odpuścimy, bo wczoraj 38. urodziny obchodził wczoraj trener polskiej kadry B, Maciej Maciusiak. Sto lat i wielu sukcesów, Panie Trenerze!

9. Przyjedź, mamo, na przysięgę

347 dni Eetu Nousinainen spędził podczas obowiązkowej służby w fińskim wojsku. Z tego powodu musiał ściąć włosy na krótko i ograniczyć występy sportowe. Jak zapewnia, od teraz poświęca się skokom w stu procentach.

10. Koniec australijskiego snu Wellingera

A teraz jeszcze rodzinny akcent za sprawą zdjęcia z wypoczynku w Australii opublikowanego przez Andreasa Wellingera. Pod fotką z siostrą znalazł się piękny opis: “zostańcie ze swoimi rodzinami, tam gdzie czujecie się najlepiej, czyli w domu”. Niemiec sam utknął w miejscu wakacji i prawdopodobnie wróci do kraju za kilka tygodni.

11. Roman Koudelka ojcem po raz drugi
Zakończymy cudowną wiadomością, jaką podzielił się z fanami Roman Koudelka. Na świat przyszedł jego drugi syn. Rodzice dali mu na imię Adam. Ciekawe, czy w przyszłości zostanie skoczkiem narciarskim.

Źródło: informacja własna