MŚ w Seefeld: Czy Polacy w Seefeld spiszą się lepiej? Dziś kwalifikacje (lista startowa)

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Konkursy w Innsbrucku to już historia. Przed skoczkami ostatnia szansa na wywalczenie medalu w konkursie indywidualnym. Rywalizacja przeniosła się na skocznią normalną w Seefeld, gdzie już dziś odbędą się kwalifikacje do piątkowych zawodów.

Obiekt w Seefeld to skocznia o rozmiarze HS109. W przeszłości dwukrotnie rozgrywano tam konkursy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku – w 1964 i 1976 roku. Skocznia, na której rywalizują skoczkowie i skoczkinie podczas tegorocznych mistrzostw świata przebudowana została w latach 2010-2011.

Podobnie jak na dużej skoczni, tytułu mistrza świata na normalnym obiekcie będzie bronić Stefan Kraft. W związku z tym Austriacy mogą wystawić do kwalifikacji nie czterech, a pięciu zawodników. Na starcie kwalifikacji stanie 66. zawodników, z 21 państw. To oznacza, że zobaczymy również zawodników, którzy na co dzień nie startują w Pucharze Świata, m.in reprezentantów Węgier, Rumunii, Ukrainy czy Chin. Trener Stefan Horngacher zdecydował, iż w Seefeld nie wystąpi Jakub Wolny, w związku z tym zobaczymy: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Stefana Hulę.

Lista startowa kwalifikacji

Dzisiejsze kwalifikacje zaplanowano na godz. 16:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Transmisję z kwalifikacji przeprowadzi Eurosport 1 od godz. 16:00.

źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.