MŚ w Oberstdorfie 2021. Włoscy skoczkowie wracają do domu. Koronawirus w kadrze kobiet

Włoscy skoczkowie nie wezmą udziału w niedzielnym konkursie mikstów na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Wszystko przez zakażenie koronawirusem, do którego doszło w żeńskiej części włoskiej reprezentacji.

Pozytywny wynik w teście na koronawirusa otrzymała Jessica Malsiner, co eliminuje ją z dalszej części czempionatu. Informacja o zakażeniu jest dla 18-latki o tyle bolesna, że w zawodach indywidualnych na normalnej skoczni uplasowała się na wysokim, 15. miejscu, co było jej największym osiągnięciem w zawodach najwyższej rangi. – Naprawdę ciężko jest w ten sposób kończyć moje pierwsze mistrzostwa w karierze. Zrozumienie tej decyzji nie jest łatwe. Odizolowałam się od innych w moim pokoju nie mając żadnych objawów. Wiele bólu i łez, ale nie mogę doczekać się powrotu do Pucharu Świata – relacjonuje na swoim Instagramie włoska skoczkini.

Jej los podzielą pozostali reprezentanci Włoch, którzy uczestniczyli w zmaganiach rozgrywanych w Oberstdorfie. Tym samym Włochów zabraknie w mikście, który miał zostać przeprowadzony w niedzielne popołudnie na skoczni normalnej. Szansy występu na skoczni dużej nie dostanie Lara Malsiner, jak i Alex Insam i Daniel Moroder, którzy otrzymali negatywne wyniki. – Wiem, że nie występowałem dobrze, ale pomyślałem, że mam jeszcze jedną szansę na obiekcie większym. Ze względów bezpieczeństwa postanowili wysłać nas do domu – komentował sprawę Alex Insam.

Źródło: Instagram + oasport.it