MŚ w Oberstdorfie 2021. Wielkie świętowanie Piotra Żyły. “Wieczór był aż za dobry”

fot. Tomasz Markowski

W konkursie drużyn mieszanych reprezentacja Polski zajęła 6 miejsce. Nasz świeżo upieczony mistrz świata, Piotr Żyła, nie oddał dziś tak dobrych skoków, jak wczoraj, ale i tak mógł być zadowolony. Przeżywa bowiem teraz najpiękniejszy czas w swojej karierze, a już w poniedziałek o 19:30 odbierze złoty medal za mistrzostwo świata.

fot. Tomasz Markowski

Żyła przystępował do konkursu po niesamowitych przeżyciach poprzedniego dnia i niezbyt dobrze przespanej nocy. – Poprzedni wieczór był dobry, aż za dobry bym powiedział – śmiał się nasz mistrz. Buzujące emocje nie pozwoliły naszemu mistrzowi na spokojny sen. – Trochę mi spadł poziom tego nakręcenia z wczoraj – nie ukrywał wiślanin, który w pierwszej serii rywalizacji mikstów uzyskał równe 100 metrów. Druga próba nie była już tak dobra i Żyła wylądował 7 metrów bliżej. – Pierwszy skok jeszcze fajnie, ale ten drugi, ojej, przesadziłem. To nie było to – jak zwykle barwnie opisywał sytuację nasz najstarszy zawodnik. Okazuje się, że mistrz świata nie tylko lubi pożartować, ale też chętnie służy radą młodszym koleżankom, które mocno stresują się zawodami. – Jeśli przyjdą i się zapytają, to chętnie im poradzę – z uśmiechem odpowiada jeden z najlepszych polskich skoczków w historii.

Piotr Żyła musi sobie teraz poradzić z ogromną falą zamieszania wokół jego osoby po osiągniętym sukcesie. Nie jest to jednak dla niego nowa sytuacja. – Było trochę wiadomości do odczytania i odpisania, ale to jest bardzo miłe i fajne, jak wszyscy gratulują. Musiałem poświęcić godzinkę, żeby wszystkim odpisać – kontynuował mistrz świata. Nasz zawodnik zdradził, że nie dzwonił do niego jeszcze prezydent, a zatem wszystko przed nim. W poniedziałek na Piotra czeka wydarzenie, które zapamięta prawdopodobnie do końca życia, czyli ceremonia medalowa, która ma się odbyć o godzinie 19:30. – Nie miałem okazji jeszcze o tym pomyśleć, na razie tak się plątam tylko – powiedział Żyła, który jak widać nie zastanawiał się na razie, jak przeżyje tę uroczystość.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej