MŚ w Oberstdorfie 2021. Stękała nie powiedział ostatniego słowa. “Postaram się, aby było to mocne słowo”

fot. M. Król

Za Andrzejem Stękałą udane kwalifikacje do konkursu indywidualnego na dużej skoczni na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Zawodnik z Dzianisza zajął w nich 18. miejsce. Jak przekonuje, w piątek będzie walczył o wyższe miejsce.

fot. M. Król

Andrzej Stękała ma już za sobą 4 serie treningowe i kwalifikacje, w których zajął miejsce 18. – Cieszą mnie skoki, większy obiekt, więcej radości ze skakania, staram się jak mogę – mówi zadowolony ze swoich skoków Polak.  Zawodnik odniósł się również do informacji o dodatkowym konkursie w Planicy i 19-dniowej przerwy w skakaniu na najwyższym poziomie po mistrzostwach. – Na ten moment, skupiam się na mistrzostwach, a później to nie wiem, najprawdopodobniej czekają mnie treningi, by dobrze wypaść w Planicy – tłumaczył.

Przekonywał również, że wczorajsze, jak i dzisiejsze skoki, to nie było wszystko na co go stać. – Jeszcze ostatniego zdania na tych mistrzostwach nie powiedziałem. Będę na pewno starał się, by to było mocne słowo, a ile z tego wyjdzie, zobaczymy – obiecywał Stękała. – Później jakiś trening, ponieważ nie wierzę by pozwolili nam się nudzić przez 2 tygodnie, tylko będzie trzeba się skupić dalej na skokach i walczyć w Planicy – nawiązywał do swojej wcześniejszej wypowiedzi na temat końca sezonu w Słowenii.

Mimo swojego zadowolenia z eskoków, Polak nie uważa, że jest w najlepszej dyspozycji. – Szczerze to tak nie do końca czuję, bym był blisko swojej wymarzonej formy. Bardziej czuję, że jeszcze daleko mi do tego, ale jest to wyzwanie dla mnie, które podejmuję i będę walczył do końca sezonu, aby moje skoki były jak najlepsze – podsumował.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej