MŚ w Oberstdorfie 2021. Kamil Bury nie w pełni zdrowy: “Zmagałem się z niesamowitym bólem”

fot. M. Rudzińska

To nie są udane dni dla Kamila Burego. Zawodnik nie był zadowolony ze swojego występu w kwalifikacjach do sprintu na MŚ w Oberstdorfie, a co więcej, pojawiły się u niego problemy zdrowotne. Obolały zawodnik zajął dziś 45. miejsce.

fot. M. Rudzińska

 – Nie ma powodów do zadowolenia, będziemy czekać na dalsze biegi. Głównym moim celem był awans do pierwszej “30”, ponieważ rok temu byłem tu 23. Tydzień temu pojawiły się u mnie problemy ze zdrowiem, przepuklina międzykręgowa. Staraliśmy się wspólnie z fizjoterapeutą dojść do zdrowia, ale zmagałem się z niesamowitym bólem. – skomentował biegacz MKS-u Istebna.

Kamil Bury był pierwotnie typowany do biegu w sztafecie sprinterskiej. Okazało się jednak, że to dzisiejszy bieg miał decydować o tym, kto będzie partnerem jego brata, Dominika.

 – Początkowo miałem biec z bratem, ale z uwagi na zdrowie to dzisiejszy bieg miał o tym rozstrzygnąć. Już jest jasne, że pobiegnie Maciek Staręga. To nie jest jednak dla mnie koniec Mistrzostw Świata, jeszcze bieg na 15 km i sztafety. Na dłuższych dystansach raczej nie pobiegnę – ogłosił 25-latek.

Starszy z braci Burych dodał, że przed sezonem niezwykle ciężko przechodził zakażenie wirusem COVID-19. Zainfekowana była niemal całą grupa polskich biegaczy.

 – Chyba najciężej z grupy przechodziłem koronawirusa. Przez 3 tygodnie leżałem w łóżku i początek sezonu miałem kompletnie stracony. To nie jest dla mnie szczęśliwy sezon – ze smutkiem skomentował Kamil Bury.

Zawodnik został też spytany o metody szkoleniowe Lukasa Bauera. Ze słów dwukrotnego Mistrza Polski w sprincie wynika, że biegacze darzą go sporą estymą.

 – Z większym profesjonalistą od Bauera jeszcze się nie spotkałem. Wie o czym mówi i co robi, jest mądry i inteligentny, to dobry psycholog – podsumował zawodnik.

 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej