MŚ w Oberstdorfie 2021. Andrzej Stękała: “Tu nie ma trybu “drużyna”. Tu jest tryb “mistrzostwa świata””

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Andrzej Stękała ukończył indywidualne zmagania o tytuł mistrza świata na dużej skoczni na 21. miejscu. Sam mówi wprost, że spodziewał się po sobie lepszych skoków. 

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

– Wynik nie satysfakcjonuje mnie w 100%, spodziewałem się po sobie lepszych skoków – tak rozpoczął Andrzej Stękała. – Na tyle było mnie stać, tyle mogłem dzisiaj zrobić. Jestem usatysfakcjonowany tym, że walczyłem do końca mimo, że ten pierwszy skok był gorszy – powiedział. – Skacze się fajnie, ale na zeskoku jest trochę ciężko, bo nawet przed skokiem w serii próbnej jakiś pan ostrzegał nas, że jest miękko. Trzeba na to uważać. Wtedy się nie ma takiej swobody, jak się wie, że jest tak miękko. Nie było jednak aż tak miękko, żeby tego nie ustać. Jak tam mocno pada, to trzeba uważać, żeby nie wylądować pochylonym, bo to wtedy automatycznie kończy się upadkiem – mówił.

Andrzej Stękała wywalczył dziś dwudzieste pierwsze miejsce. – Ja myślę, że to jest super wynik, bo w sumie debiutuję. Przez cały ten sezon starałem się jak najwięcej uczyć. Też nie mówię, że ciągle się będę uczyć i ciągle to powtarzać. Też chcę dobrze skakać, więc uczę się dobrze skakać – powiedział. – W sumie to jest satysfakcjonujące, że są gorsze skoki, a jest się w trzydziestce. Myślę, że to jest motywując na następne zawody i treningi – stwierdził.

Jutro odbędą się zawody drużynowe. Czy Andrzej Stękała przestawia się na skoki w drużynie? – Jeśli dostanę szansę skakać w drużynie… Tu nie ma tryb drużyna. Tu jest tryb mistrzostwa świata. Na tych zawodach skupiam się najbardziej, bo innych nie mam dookoła. Chyba, że jak pojeździmy sobie z Dawidem tym autkiem, to wtedy są inne zawody, bardziej na  rozluźnienie – mówił. – Jak najbardziej jestem skupiony, żeby dobrze skakać. Jutro jeśli będę w drużynie, to muszę się skupić. Żeby wnieść dużo do drużyny, to muszę się skupić na sobie, żeby się nie palić, żeby na spokojnie do tego podchodzić i po prostu “łogień” – powiedział. – Jeśli dostanę szansę, to jutro na pewno dam z siebie wszystko – zakończył.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej