MŚ w lotach - Vikersund 2022. Słoweńska dominacja w serii próbnej

15:59, 13.03.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 16:16, 13.03.2022

Słoweńscy skoczkowie zdominowali rywalizację w serii próbnej przed konkursem drużynowym na mistrzostwach świata w lotach. Najlepszą notę uzyskał Domen Prevc, a na kolejnych lokatach uplasowało się jego trzech rodaków.

Seria próbna dla Domena Prevca

W serii próbnej w Vikersund czołowe lokaty należały do słoweńskiej czwórki. Najwyższą notę uzyskał Domen Prevc i to on okazał się najlepszy przed konkursem drużynowym. Drugą lokatę zajął Anze Lanisek, a trzecią Peter Prevc. Czwarty był sobotni srebrny medalista, Timi Zajc. Na piątej pozycji został sklasyfikowany Yukiya Sato, a na szóstej Andreas Wellinger. Siódmy był zwycięzca zawodów indywidualnych, Marius Lindvik. Czołową dziesiątkę uzupełnili najlepszy w Biało-Czerwonych, Piotr Żyła, Karl Geiger i Stefan Kraft.

Pozostali reprezentanci Polski uplasowali się w drugiej dziesiątce. Skaczący na trzeciej zmianie Kamil Stoch (202 m) był piętnasty, a zamykający polską drużynę Jakub Wolny (201 m) dziewiętnasty. Lokatę niżej był Dawid Kubacki (194 m). Sumując noty zawodników, z ponad stupunktową przewagą zwyciężyliby Słoweńcy. Srebro powędrowałoby do Austriaków, a brąz do Niemców. Polacy byliby na czwartej pozycji.

Początek konkursu drużynowego jest zaplanowany na 16:30.