MŚ w lotach – Planica 2020. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie kibiców

fot. M. Król

To bardzo przykra, ale spodziewana wiadomość. Mimo różnych pomysłów nie uda się zorganizować czempionatu w lotach przy udziale kibiców. Organizatorzy mistrzostw świata w Planicy podjęli decyzję, że na trybunach zobaczymy pustki.

fot. M. Król

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – właściwie od tych słów organizatorzy zaczynają informację o rezygnacji z udziału kibiców. Planica tym razem będzie smutna, ale najważniejsze, że zawodnicy będą mogli rywalizować. Mistrzostwa będą organizowane z udziałem minimalnej liczby osób, naprawdę potrzebnych i uwzględniających najsurowsze środki zapobiegawcze, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. W tych czasach ważne jest, aby zawody były utrzymane na najwyższym poziomie. Zawody te mają ogromne znaczenie dla sportu i dla sportowców – twierdzą organizatorzy.

– Planica nie będzie taka sama. Ale jesteśmy pewni, że kibice i widzowie będą kibicować sportowcom także przed ekranami telewizorów – powiedział prezes Słoweńskiego Związku Narciarskiego i komitetu organizacyjnego, Enzo Smrekar.

– Wierzę, że mimo tych wszystkich okoliczności możemy zrobić wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie, choć trochę inne. Mamy za sobą wiele nieprzespanych nocy, bo zastanawialiśmy się, czy będziemy w stanie zorganizować te mistrzostwa. W tym miejscu mogę powiedzieć, że nic nie może nas teraz powstrzymać – Tomaž Šušteršič, sekretarz generalny komitetu w Planicy.

– Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że uda nam się sprowadzić do Planicy choćby ograniczoną liczbę fanów, ale ta nadzieja z każdym dniem malała, gdyż sytuacja epidemiologiczna nie poprawia się. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zaprosić do Planicy nieco fanów, aby wzięli udział w wydarzeniu w trybie samochodowym, ale dekret zabrania podróżowania między gminami i regionami – tłumaczy Šušteršič.

Bilety, które kibice zakupili na mistrzostwa w marcu, mogli wymienić je na voucher. Jeśli zrealizowali go w związku z drugim terminem imprezy, mogą ubiegać się o jego zwrot lub skorzystać z biletów podczas marcowego Pucharu Świata.

Program zawodów – MŚ w lotach – Planica 2020

Dzień Konkurencja Początek
(CET)
10 grudnia Oficjalny trening 14:00
Kwalifikacje 16:00
11 grudnia Seria próbna 15:00
Konkurs indywidualny (1 i 2 seria) 16:00
12 grudnia Seria próbna 15:00
Konkurs indywidualny (3 i 4 seria) 16:00
13 grudnia Seria próbna 15:00
Konkurs drużynowy 16:00
Mateusz Król
Obserwuj