MŚ w lotach – Planica 2020. Mistrz nie powalczy o medal. Pierwszy raz od 18 lat

Fot. M. Król

Chociaż spoglądając na tegoroczne poczynania Simona Ammana można się było tego spodziewać, to ostatecznie decyzja budzi zdziwienie. Czterokrotny mistrz olimpijski nie pojawi się w Planicy podczas czempionatu w lotach. Szwajcar robi sobie przerwę w startach.

Fot. M. Król

Planica bez Simona Ammanna nie będzie taka sama. Komentatorzy telewizyjni nie będą mogli w trakcie jego skoków przypominać, że to on 10 lat temu sięgnął tutaj po tytuł. Wszystko dlatego, że Szwajcar postanowił zrobić sobie przerwę w startach. To, czy wróci jeszcze do Pucharu Świata, dopiero się okaże.

Ammann startuje właśnie w swoim 24. sezonie Pucharu Świata i ma za sobą wspaniałą karierę, na którą składają się między innymi cztery złote medale na igrzyskach olimpijskich. Dla Simona będzie to pierwszy raz od podwójnego zwycięstwa olimpijskiego w 2002 roku, kiedy zrezygnował z walki o mistrzostwo świata.

W efekcie Szwajcarzy w Planicy pojawią się dwuosobowym składzie. To Gregor Deschwanden i Dominik Peter. Powodem tego jest także kontuzja Killiana Peiera.

Źródło: sport.ch

Mateusz Król
Obserwuj