MŚ w lotach – Planica 2020. Marius Lindvik wraca do Norwegii

fot. Sportsinwinter.pl

Sensacyjną informację opublikowano dziś rano na profilu Hopplandslaget, należącym do Norweskiego Związku Narciarskiego. Marius Lindvik nie wystartuje w mistrzostwach świata w lotach. Drugi zawodnik ostatniego Turnieju Czterech Skoczni wraca z Planicy do domu.

fot. Sportsinwinter.pl

Marius Lindvik zdecydował się wycofać z mistrzostw swiata w lotach narciarskich w Planicy. Skoczek wrócił do domu w Norwegii.

– To był ciężki początek sezonu zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To było ogromne obciążenie psychiczne, a pewność skakania nie pojawiła się – mówi Marius Lindvik. W ostatnim wyścigu Pucharu Świata przed mistrzostwami świata w lotach zajął trzecie miejsce, ale sezon miał niepewny początek.

– Ciężko pracowałem, aby odzyskać pewność siebie w skokach i czuję, że jestem na dobrej drodze. Musiałem być ze sobą szczery i w tej chwili czuję, że skoki i pewność siebie nie wystarczą, aby startować w lotach narciarskich – mówi Lindvik. – Chodzi o przygotowanie psychiczne do skoków w lotach narciarskich, które są niezwykle wymagające. Dlatego nie wystartuję w Planicy w ten weekend – dodał.

Marius Lindvik nie będzie dziś dostępny dla mediów w celu uzyskania dalszych komentarzy. – Mam pełen szacunek dla tego, że sportowiec decyduje się na loty narciarskie. Jest dość wymagająca sprawa, a każdy wie, że ze skokami na nartach wiąże się pewne niebezpieczeństwo. Musisz być psychicznie gotowy na to. Mam wielki szacunek dla tego, że Marius ośmiela się zabrać głos. Popieramy go w 100 procentach w tej decyzji – mówi trener reprezentacji Alexander Stoeckl.

Skład Norwegów w Słowenii w ten weekend: Sander Vossan Eriksen, Johann Forfang, Halvor Egner Granerud, Anders Håre, Robert Johansson i Daniel-André Tande.

Źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj