MŚ w Lahti: Dziś pierwsze treningi skoczków (lista startowa)

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

To już dziś odbędą się pierwsze treningi w Lahti, gdzie skoczkowie narciarscy będą mieli możliwość przetestowania skoczni przed kwalifikacjami czy przed głównymi konkursami Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2017.

Najbardziej wyczekiwane konkursy w trakcie sezonu zimowego 2016/2017 odbędą się już za kilka dni. Jednak zanim skoczkowie powalczą o medale, będą mieli możliwość poznania skoczni i oddania skoków testowych. Również sztaby trenerskie zobaczą, jak radzą sobie ich podopieczni przed najważniejszymi zawodami w tym sezonie oraz wyeliminowania błędów w trakcie skoków. Dzisiejsze treningi odbędą się na skoczni, której rozmiar wyznaczony został na 100. metrze. Natomiast jej punkt konstrukcyjny mieści się na 90. metrze. Warto przypomnieć, że tegoroczne Mistrzostwa Świata już po raz siódmy zagoszczą w fińskim Lahti.

Na stracie dzisiejszych serii treningowych zobaczymy zawodników. Reprezentują oni 22 państwa, między innymi: Niemcy, Austrię, Norwegię czy Szwajcarię. W trakcie Mistrzostw Świata możemy zobaczyć również nazwiska zawodników, których nie często widuje się podczas konkursów z cyklu Pucharu Świata, na przykład Gruzina – Artura Sarkisiania.  Na liście startowej można zobaczyć również sześciu naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobrę oraz Stefana Hulę.

Przed rozpoczynającymi się Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym 2017 Polacy są stawiani w gronie faworytów w walce o medale, a zwłaszcza Kamil Stoch (aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata) oraz Maciej Kot, który ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę. Oprócz dwóch Polaków jako faworyt stawiany jest zawodnik pochodzący z Austrii – Stefan Kraft. Również reprezentant Niemiec, czyli Andreas Wellinger może sięgnąć po tytuł mistrzowski. Jednak wszystko to okaże się za kilka dni, kiedy wszystkie konkursy w Lahti zakończą się.

Program zawodów:

14:00 – rozpoczęcie oficjalnego treningu męźczyzn

Pełna lista startowa treningów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.