MŚ w biathlonie - Pokljuka 2021. Laegreid najlepszy w biegu indywidualnym. Odległe miejsca Polaków

16:42, 17.02.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 18:37, 17.02.2021

Sturla Holm Laegreid został mistrzem świata w biegu indywidualnym podczas biathlonowych mistrzostw świata w słoweńskiej Pokljuce. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedził o 16,9 s Arnda Peiffera. Na trzecim stopniu podium uplasował się rodak zwycięzcy Johannes Dale, który stracił 40,9 s.

© Manzoni/IBU

Biathlonowy bieg indywidualny zawsze przysparza wielu emocji i niespodzianek. Minutowa kara za błąd to szansa dla słabiej biegających zawodników. Mimo wszystko dzisiejszy wyścig należał do faworytów.

Najlepszy okazał się Sturla Holm Laegreid, który był jednym z niewielu bezbłędnych na strzelnicy. Lider klasyfikacji biegu indywidualnego wygrał drugie w tym roku zawody w tej specjalności. Oprócz tytułu mistrza świata, zapewnił sobie małą kryształową kulę za cały sezon. Drugie miejsce zajął Arnd Peiffer. Niemiec również trafił wszystkie 20 strzałów, ale w biegu stracił do młodego Norwega 16,9 s. Brąz przypadł rodakowi Laegreida - Johannesowi Dale, który pomimo 1 minuty karnej do kolegi z kadry stracił 40,9 s. Czwarte miejsce zajął Quentin Fillon Maillet. Francuz osiągnął najlepszy czas biegowy. Czołową piątkę uzupełnił Johannes Thingnes Boe. Dla lidera klasyfikacji generalnej był to występ zdecydowanie poniżej oczekiwań. Niespodziankę sprawił natomiast Said Karimulla Khalili. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu Rosjanin zakończył swój występ na 6 pozycji. Fatalnie zaprezentował się starszy z braci Boe - Tariej. Norweg zaliczył w sumie 6 pudeł i zajął odległe 70 miejsce.

Kolejny raz słabo zaprezentowali się reprezentanci Polski. Najlepszy był Andrzej Nędza - Kubiniec, który dwukrotnie spudłował, ale słaba dyspozycja biegowa pozwoliła mu uplasować się na 58 lokacie.