MP w Zakopanem. Przełomowa zmiana w systemie oceniania

fot. Tomasz Markowski

Już 18 oraz 19 października na Średniej Krokwi w Zakopanem (HS 105) odbędą się letnie mistrzostwa Polski. Jak poinformował Michał Chmielewski z TVP Sport, Polski Związek Narciarski przygotował w tym roku dwie istotne zmiany.

fot. Tomasz Markowski

Rywalizacja na krajowym podwórku w końcu “po nowemu”

Krajowy czempionat w Polsce od wielu lat cieszył się dużą renomą. W zawodach bardzo często brali udział także goście z zagranicy. Dużym problemem była jednak przestarzała technologia wykorzystywana podczas zawodów. Brakowało m.in. systemu przeliczników za wiatr, który na światowych skoczniach wykorzystywany jest już od sezonu 2009/10.

W tym roku zmagania na Średniej Krokwi po raz pierwszy w historii odbędzie się z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury pomiarowej.

– Wiemy, że już na to najwyższy czas. Mamy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu przeliczników zawody będą możliwie najbardziej sprawiedliwe – powiedział Jan Winkiel, sekretarz PZN w rozmowie z TVP Sport.

Kibice w końcu będą wpuszczeni na Średnią Krokiew

Drugą z nowości będzie również organizacja zawodów z udziałem kibiców. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, wstęp na zawody jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki będzie można uzyskać w dniu zawodów przed wejściem na obiekt. Do dystrybucji trafi 900 biletów.

źródło: TVP Sport/PZN