MP w Wiśle. Dawid Kubacki zrezygnował ze startu. Kuriozalne warunki

Screen: Eurosport

Kuriozalne warunki panują podczas mistrzostw Polski w Wiśle. Skoczkowie narciarscy są wystawiani na próbę, a organizatorzy na siłę próbują przeprowadzić zawody. Wiadomo już, że wycofał się z nich Dawid Kubacki. Informację w tej sprawie przekazał Polski Związek Narciarski.

Screen: Eurosport

– Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursie MP w skokach narciarskich w Wiśle. Lidera PŚ w skokach zobaczymy podczas Turnieju Czterech Skoczni – czytamy w komunikacje Polskiego Związku Narciarskiego. Na antenie TVP Jan Winkiel, sekretarz generalny związku wyjaśnił, że chodzi o przeziębienie skoczka.

Problemy Wąska. Kubacki się wycofał

W Wiśle pogoda płatała figle. Problemy było widać już podczas treningu, kiedy zawodnicy walczyli z silnymi podmuchami wiatru. Spore problemy w locie miał Paweł Wąsek. – Ledwo uratował się przed upadkiem, Thomas Thurnbichler wściekły. Niestety, prognozy się sprawdzają, wieje w twarz szalenie mocno. W Zakopanem było tak samo – pisze na Twitterze Michał Chmielewski z TVP Sport.

Na razie nie ma żadnych informacji, czy z wycofaniem się ze zmagań noszą się także inni zawodnicy. Miejmy nadzieję, że warunki się uspokoją, a jeśli nie, to nikt nie będzie ryzykował zdrowia skoczków.

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj