Mistrz olimpijski zakażony koronawirusem. Prawdopodobnie nie obroni tytułu

Fot. M. Król

Koronawirus nie odpuszcza skoczków narciarskich. Tym razem pozytywny wynik testu otrzymał mistrz olimpijski z Pjongczangu – Niemiec Andreas Wellinger. Zakażenie covid-19 stawia pod dużym znakiem zapytania jego występ w Pekinie, a co za tym idzie możliwość obrony tytułu sprzed czterech lat.

Fot. M. Król

Pech nie opuszcza Wellingera

Tym razem, jak udało się nam ustalić, pozytywny wynik otrzymał Andreas Wellinger. Mistrz olimpijski z Pjongczangu ma bardzo małe szanse na wylot do Pekinu. – Myślę, że na 90 % Wellinger nie poleci – powiedział Sven Hannawald na antenie ARD.

26-latek udzielił wywiadu z samochodu dla niemieckiej telewizji. Wyjawił, że z jego kolanem jest już wszystko w porządku, a lekarz dał mu zielone światło na powrót do skakania. Niestety w organizmie Niemca wykryto obecność wirusa SARS COV-2.

– Nie mam żadnych objawów – przyznał totalnie rozczarowany mistrz olimpijski.

Bez szans na igrzyska?

Andreas Wellinger cały czas walczy o wylot do Pekinu. Podopieczny Stefana Horngachera odpuścił weekend w Zakopanem z powodu dolegliwości prawego kolana. Badania nie wykazały jednak niczego niepokojącego i zawodnik klubu SC Rupholding znalazł się w składzie na pucharowe konkursy w Titisee-Neustadt, które miały wyłonić grono niemieckich uczestników igrzysk. Pozytywny wynik testu znacząco zmniejszył jego szanse na potencjalną obronę tytułu.

Przypomnijmy, że XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczynają się 4 lutego.

źródło: informacja własna