LPK w Rasnovie. Jerneja Brecl i Dong Bing najlepsze na treningu

10:48, 21.08.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 11:32, 21.08.2021

Rozpoczynamy weekend z letnim pucharem kontynentalnym w rumuńskim Rasnovie. Za nami dwie serie treningowe pań, które padły łupem Słowenki Jerneji Brecl i Chinki Dong Bing. Z naszych reprezentantek najlepiej spisała się Joanna Szwab, która w drugim treningu zajęła 6 miejsce. Początek konkursu pań o godzinie 11:00.

Pierwsza seria treningowa została zdominowana przez Słowenki i Chinki. Reprezentantki tych krajów zajęły siedem pierwszych pozycji. Wygrała Jerneja Brecl przed swoją rodaczką Niką Prevc. Kolejne 4 lokaty padły łupem zawodniczek z najludniejszego państwa świata. Najlepszą spośród Chinek okazała się Li Xueyao, zajmując 3 miejsce. Słabo spisały się reprezentantki Polski. Joanna Szwab uplasowała się na 17 pozycji, a Wiktoria Przybyła była 25. Nasze najmłodsze zawodniczki, Pola Bełtowska i Sara Tajner, zajęły kolejno 29 oraz 30 miejsce.

Na starcie drugiego treningu nie pojawiły się Słowenki. Nie było zatem zaskoczeniem, że całe podium zostało zajęte przez zawodniczki z Chin. Zwyciężyła Dong Bing, która wyprzedziła Peng Qingyue oraz Li Xueyao. Tuż za podium uplasowała się, najlepsza spośród reszty świata, Hannah Wiegele z Austrii. Dobrze spisała się Joanna Szwab, która zajęła 6 miejsce. Pozostałe Polski także poprawiły swoje lokaty z pierwszego treningu, choć należy pamiętać o nieobecności Słowenek. Wiktoria Przybyła zajęła 17 pozycję, Pola Bełtowska była 20, a Sara Tajner 29.