LPK w Oslo. Althaus ponownie nokautuje. Punkty Karpiel

11:03, 19.09.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 11:36, 19.09.2021

Zwyciężczyni sobotniego konkursu LPK w Oslo, Katharina Althaus, okazała się najlepsza także w niedzielnych zawodach i zwyciężyła z przewagą ponad pięćdziesięciu punktów nad drugą zawodniczką. Czołową trójkę uzupełniły Pauline Hessler oraz Hannah Wiegele. Do serii finałowej awansowała tylko jedna reprezentantka Polski, Kamila Karpiel, która ukończyła rywalizację na dziesiątej pozycji.

Na półmetku rywalizacji na czele tabeli plasowała się sobotnia triumfatorka, Katharina Althaus. Po skoku na 104 metry Niemka miała ponad dwadzieścia punktów przewagi nad swoją reprezentacyjną koleżanką, Pauline Hessler (103,5 m). Przewaga wynikała przede wszystkim z długości najazdu, z którego Althaus oddawała swoją próbę - pozostałe zawodniczki startowały z 23. platformy, a liderka z belki numer 18. Na trzeciej pozycji plasowała się Jenny Rautionaho, a na czwartej Hannah Wiegele. Najlepszą z reprezentantek gospodarzy była Karoline Roestad, która po pierwszej serii była dopiero 19.

Kamila Karpiel, która była jedyną Biało-Czerwoną w pierwszej trzydziestce, na półmetku rywalizacji zajmowała 13. pozycję. Polka wylądowała na 90. metrze i traciła do liderki 51,2 punktu. Na 32. miejscu rywalizację zakończyła Wiktoria Przybyła. Tabelę zamknęły dwie kolejne reprezentantki Polski, Pola Bełtowska i Sara Tajner, które uplasowały się odpowiednio na 37. i 28. lokacie.

W drugiej serii Althaus tylko potwierdziła swoją dominację w ten weekend. Niemka oddała skok na 103,5 metra i znokautowała rywalki, zwyciężając z przewagą 54,4 punktu nad drugą skoczkinią. Podium niedzielnego konkursu uzupełniły Pauline Hessler (99 m) oraz Hannah Wiegele (101 m). Na czwartą pozycję spadła Jenny Rautionaho (98,5 m). Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentantki Niemiec - Juliane Seyfarth i Anna Rupprecht. Kamila Karpiel po skoku na 93 metry awansowała do czołowej dziesiątki, zajmując dziesiąte miejsce.

Po weekendzie w Oslo na czele klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet plasują się ex aequo Julia Muehlbacher i Hannah Wiegele. Obie Austriaczki mają na swoim koncie po 230 punktów. Najniższy stopień wirtualnego podium należy do nieobecnej w Norwegii Bing Dong, która zdobyła 207 "oczek". Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Joanna Szwab (18. miejsce, 84 punkty). Konkursy w Oslo były ostatnimi rozegranymi w tym sezonie LPK.