LGP w Wiśle. Kwalifikacje dla Stocha. Polacy w komplecie z awansem

18:34, 16.07.2021 Paweł Stańczyk Aktualizacja: 18:54, 16.07.2021

Piątkowe kwalifikacje w Wiśle otworzyły rywalizację mężczyzn w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Najlepszym zawodnikiem w dzisiejszej sesji eliminacyjnej okazał się Kamil Stoch.

Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 128 metrów, co dało mu wygraną z notą 132 pkt. 3,3 pkt mniej zgromadził Austriak Jan Hoerl (133,5 m), który zajął 2. pozycję. Czołową trójkę uzupełnił jego rodak, Markus Schiffner (125 m). W pierwszej dziesiątce uplasowali się ponadto: Jakub Wolny (124,5 m) i Dawid Kubacki (125 m), którzy zajęli 5. i 6. miejsce. Czołówkę uzupełnili: Markus Eisenbichler, Mikhail Nazarov, Constantin Schmid, Gregor Deschwanden i Ziga Jelar.

Miejsca premiowane awansem dla wszystkich startujących Polaków. 11. był Piotr Żyła, 16. Aleksander Zniszczoł, 21. Klemens Murańka, 24. Stefan Hula, 27. Andrzej Stękała, 29. Maciej Kot, 36. Paweł Wąsek, 44. Tomasz Pilch i 50. Jarosław Krzak, który skorzystał na dyskwalifikacji Marco Woergoettera.

Na znacznie wyższe miejsce mógłby liczyć Stefan Hula, lecz przy skoku na 132 metr upadł, w rezultacie czego otrzymał niższe noty za styl.

Pełne wyniki z kwalifikacji można zobaczyć tutaj.