LGP w Wiśle: Koniec odliczania! Dzisiaj treningi i kwalifikacje przed inauguracyjnym konkursem (lista startowa)

To już dziś! Na obiekcie imienia Adama Małysza rozpocznie się cykl Letniego Grand Prix 2019. W oficjalnych treningach i kwalifikacjach weźmie udział 61 zawodników.

Na starcie zobaczymy trzynastu reprezentantów Polski z trzykrotnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele. Oprócz niego nowy trener naszych skoczków powołał na te zmagania: Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę oraz Kacpra Juroszka. Dla tego ostatniego to debiut w tej rangi rywalizacji. Tak jak w zeszłym sezonie wszyscy nasi zawodnicy muszą walczyć o prawo startu w pierwszej serii konkursowej.

Początek pierwszej serii treningowej zaplanowano na godzinę 16:30, a o 18:00 odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Po kwalifikacjach o godzinie 19:30 na Placu Hoffa odbędzie się  rozdanie numerów startowych dla najlepszej „10”, w której udział weźmie najlepsza dziesiątka klasyfikacji Pucharu Świata w minionym sezonie. Będą to trzej nasi zawodnicy, czyli Stoch, Kubacki i Żyła oraz m.in. Robert Johannson i Anders Fannemel z Norwegii, czy Stefan Kraft z Austrii.

Lista startowa

W ubiegłym roku kwalifikacje do inauguracyjnego konkursu wygrał Kamil Stoch i przełożyło się to na niedzielny triumf naszego mistrza w zawodach indywidualnych. Rywalizację w Wiśle w sobotę zaczniemy od serii próbnej, poprzedzającej początek konkursu drużynowego. Dzień później układ będzie podobny, tylko że odbędzie się konkurs indywidualny.

Gdzie oglądać letnie skoki – LGP 2019 w telewizji? Przeczytacie tutaj.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.