Sobotni konkurs LEtniego Grand Prix w Rasnovie zakończył się zwycięstwem Evy Pinkelnig. Austriaczka na podium wyprzedziła dwie Słowenki: Ursę Bogataj i Nikę Prevc.

Źródło: youtube.com

Pinkelnig prowadziła już po pierwszej serii, w której uzyskała 92,5 m. W drugiej kolejce lądowała nieco bliżej na 88,5 m, jednak pozwoliło jej to na zdecydowane zwycięstwo. Obok Austriaczki na podium stanęły także dwie reprezentantki Słowenii. Ursa Bogataj uzyskała dwukrotnie 85 m. Natomiast trzecia Nika Prevc oddała skoki na 81 i 92 m.

Tuż za podium stanęła Francuzka Julia Clair (85,5 i 90,5 m). Piąta była Japonka Naomi Nakayama (85 i 89,5 m), a szósta Silje Opseth (83 i 89 m) z Norwegii.

Pełne wyniki konkursu

Kontuzja zatrzymała Kriznar 

Nika Kriznar, która startowała jeszcze w seriach treningowych w Rasnovie, doznała kontuzji podczas treningu poza skocznią. Uraz spowodował konieczność odpuszczenia zawodów w Rumunii. Tym samym wiceliderka cyklu Letniego Grand Prix ułatwiła zwycięstwo w tej klasyfikacji swojej koleżance z drużyny. Ursa Bogataj zapewniła sobie wygraną w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix. Do jego końca zostały jedynie zawody w Klingenthal, a Bogataj ma 120 pkt przewagi nad Kriznar.

Polki nie pojawiły się na starcie w Rasnovie.

źródło: informacja własna