LGP w Rasnovie. Nikaido i Tschofenig błysnęli na treningach. Dobre skoki Polaków

fot. M. Król

Pora na kolejny przystanek tegorocznej odsłony Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Podczas oficjalnych treningów w Rasnovie górą byli Ren Nikaido z Japonnii oraz Daniel Tschofenig z Austrii. W czołówce plasowali się Stefan Hula i Paweł Wąsek.

fot. M. Król

Pierwszy piątkowy trening padł łupem nieznanego szerszej publiczności japońskiego skoczka. Rena Nikaid uzyskał 90 m metrów i wyprzedził o 1,6 punktu Bendika Jakobsena Heggliego, któremy zmierzono 91 m. Drugi był wicemistrz olimpijski z normalnej skoczni Manuel Fettner z odległością 90,5 m. Czwarty był autor najdłuższego skoku – Paweł Wąsek (92 m), a tu za nim uplasował się Stefan Hula (90 m).

W drugim treningu najdalej poszybował już zawodnik, którego można kojarzyć z zawodów najwyżej rangi. To Daniel Tschofenig, który wylądował na 96 metrze i pokonał Patrika Viteza (94 m) oraz Rena Nikaido (93,5 m). Dalej tym razem uplasowali się Polacy. Paweł Wąsek miał zapisane przy nazwisku 93 metrów i został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Dwunasty był Stefan Hula (92 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna