LGP w Klingenthal. Ostatni pojedynek przed olimpijską zimą (listy startowe)

fot. M. Król

Przed nam ostatnia odsłona rywalizacji w ramach tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Finałowe konkursy tego lata zostaną rozegrane na Vogtland Arenie w niemieckim Klingenthal. Choć znani są już zwycięzcy klasyfikacji generalnych zarówno u pań, jak i u panów, wciąż otwartym pozostaje pytanie, kto będzie górą w ostatnich zawodach. Na starcie pojawi się ośmiu Biało-Czerwonych – dwie panie i ośmiu panów.

fot. M. Król

Po raz ostatni Letnie Grand Prix panów w Klingenthal było rozgrywane dwa lata temu. Wówczas triumfował Anze Lanisek przed Mariusem Lindvikiem i Piotrem Żyłą. Cała trójka pojawi się także na starcie tegorocznego konkursu indywidualnego, zamykającego rywalizację w letnim cyklu. Pięćdziesięciu zawodników, którzy wywalczyli awans do sobotnich zawodów, będzie konkurowało na Vogtland Arenie w Klingenthal. Punkt konstrukcyjny obiektu wynosi 125 metrów, a rozmiar skoczni jest umiejscowiony na 140 metrze.

Na liście startowej widnieją nazwiska sześciu reprezentantów Polski. Z numerem szesnastym swoją próbę odda Kamil Stoch, dwudziestym drugim Andrzej Stękała, dwudziestym ósmym Stafan Hula, a trzydziestym Piotr Żyła. Jako czterdziesty szósty na belce siądzie Jakub Wolny. Dawid Kubacki pojawi się na starcie przedostatni, a rywalizację w pierwszej serii zamknie Halvor Egner Granerud. Norweg zagwarantował sobie już zwycięstwo w łącznej klasyfikacji cyklu. Wszystko dlatego, że do Niemiec nie udał się Jan Hoerl, a wszyscy pozostali zawodnicy tracą do reprezentanta kraju fiordów ponad sto punktów.

Lista startowa konkursu panów

Panie miały rywalizować na Vogtland Arenie w ramach Letniego Grand Prix w 2018 roku, jednak finalnie zawody zostały odwołane ze względu na zbyt silny wiatr. Awans do tegorocznego konkursu wywalczyły dwie Polki. Jako szósta swoją próbę odda Nicole Konderla, a z numerem osiemnastym do rywalizacji przystąpi Kinga Rajda. Na starcie pojawi się także Ursa Bogataj, która zapewniła już sobie triumf w klasyfikacji generalnej tegorocznego LGP. Słowenka ma na swoim koncie 520 punktów, co daje jej 260 “oczek” przewagi nad zajmującą drugie miejsce Sarą Takanashi.

Lista startowa konkursu pań

W sobotę jako pierwsze swoje skoki oddadzą panie. Ich runda próbna ma wystartować o 10:00, a godzinę później ma ruszyć konkurs. Na 13:15 jest zaplanowana seria próbna mężczyzn, która poprzedzi zawody. Te rozpoczną się o 14:15.

Źródło: informacja własna