LGP w Klingenthal: Dziś wielki finał. Polacy walczą o miejsce na podium w “generalce” (lista startowa)

Przed nami już ostatni konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Wiemy już, że zwycięzcą całego cyklu zostanie Jewgienij Klimow, ale walka o pozostałe miejsca na podium będzie trwała do samego końca.

Rywalizacja przeniosła się do niemieckiego Klingenthal na Vogtland-Arene, gdzie wielkość skoczni wynosi 140 metrów a punkt K umiejscowiony jest na 125 metrze. Oficjalnym letnim rekordem pochwalić może się od wczoraj Stephan Leyhe. Zwycięzca kwalifikacji skoczył bowiem 145,5 metra. To o dwa metry więcej, niż poprzedni rekord, który należał do Kamila Stocha i Gregora Schlierenzauera.

Ten dzień będzie wyjątkowy dla Jewgienija Klimowa. Rosjanin już od Hinzenbach może świętować swój wielki sukces jakim jest zwycięstwo w całym cyklu Letniego Grand Prix. To pierwszy sukces skoczka z tego kraju od wielu, wielu lat. Rozstrzygnięcie kwestii głównej nagrody, to jednak nie koniec emocji. Walka w czołówce będzie się toczyć nadal. Drugi w klasyfikacji generalnej Karl Geiger zgromadził 416 punktów i ma przewagę 34 pkt nad Piotrem Żyłą i i 42 nad Kamilem Stochem. Ta trójka powinna rozegrać walkę o miejsca na podium między sobą.

Pierwszy dzisiejszy sprawdzian formy skoczkowie przejdą o godzinie 13:15. Wtedy rozpocznie się bowiem seria próbna. Godzinę później odbędzie się pierwsza seria konkursowa. W niej zobaczymy pięciu reprezentantów naszego kraju. Stefan Hula przepadł wczoraj w trudnych warunkach wietrznych. Niestety, synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści. Dzisiaj w Klingenthal ma wiać jeszcze silniejszy wiatr.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.