LGP w Einsiedeln: Dziś treningi i kwalifikacje. Jak spiszą się Polacy? (lista startowa)

Już dzisiaj w szwajcarskim Einsiedeln odbędą się treningi i kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem indywidualnym. Na belce startowej pojawi się 54 skoczków w tym sześciu reprezentantów biało – czerwonych. Jutrzejszy konkurs będzie dwunastym rozegranym w ramach LGP na skoczni im. Andreasa Küttela.

Skoczkowie narciarscy nawet w lecie ciężko pracują, aby być w jak najlepszej formie zimą. FIS Grand Prix, to dla nich przede wszystkim sprawdzian swoich umiejętności, które osiągnęli do tej pory oraz czas, do przetestowania różnych nowinek technicznych. Na tym etapie przygotowań, ekipy z poszczególnych krajów, bacznie się obserwują, aby nie przeoczyć tego, co może być istotne w zimie. Tym razem karawana Letniego Grand Prix zawitała do szwajcarskiego Einsiedeln, gdzie już dzisiaj odbędą się treningi i kwalifikacje. Na jutro zaplanowano jeden konkurs indywidualny. Do kwalifikacji na skoczni HS 117 przystąpi 54 zawodników.

Trener Stefan Horngacher do Szwajcarii zabrał tą samą szóstkę zawodników, która startowała w Hinterzarten, czyli: Macieja Kota, Kamila Stocha, Jakuba Wolnego, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Piotra Żyłę. Polacy mają dobre wspomnienia z tego miejsca. Dwa lata temu klasę pokazał tutaj Maciej Kot. Być może rok temu w jego ślady poszedłby Dawid Kubacki, który również zmierzał po końcowy triumf, ale zawodów tu nie zorganizowano. W tym roku będziemy liczyć na świetnie dysponowanego Kamila Stocha, który wygrywał na tej skoczni dwukrotnie. Najpierw w 2011 roku, a następnie w 2013. Trzykrotny mistrz olimpijski stawał tu także na podium w dwóch ostatnich konkursach. Dwa lata temu był tuż za Kotem, a w 2015 roku zajął trzecie miejsce.

Program zawodów w Einsiedeln:

Piątek 3.08.2018

15:00 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje

Sobota 4.08.2018

16:30 – seria próbna
18:00 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Niestety, kwalifikacje i konkurs będziemy musieli śledzić na żywo za pomocą tekstowej relacji. Eurosport nie planuje transmisji. Sobotnie zawody będzie można obejrzeć z odtworzenia o godzinie 00:30 na ES2.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.