TCS w Bischofshofen. Kwalifikacje dla Kobayashiego. Jeden Polak z rozstawieniem

fot. M. Rudzińska

Ryoyu Kobayashi wygrał kolejne kwalifikacje w 70. Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik, a trzecie Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła był szesnasty. 

fot. M. Rudzińska

Od pewnego czasu Ryoyu Kobayashi jest nie do zatrzymania – czy to w zawodach, czy podczas kwalifikacji. Japończyk po raz kolejny oddał najlepszy skok serii kwalifikacyjnej. Uzyskał odległość 141,5 metra i z przewagą 2,3 punktu wyprzedził drugiego Mariusa Lindvika. Podopieczny Alexandra Stoeckla skoczył dwa metry bliżej od lidera Pucharu Świata. Po raz kolejny w deszczowych warunkach świetnie spisała się reprezentacja Norwegii. Kolejne dwa miejsca także zajęli zawodnicy z tego kraju. Trzeci był Daniel Andre Tande, a czwarty Halvor Egner Granerud. Ich strata wyniosła już jednak ponad 10 punktów do najlepszego w dzisiejszych kwalifikacjach na skoczni w Bischofshofen.

Piątkę zamknął Karl Geiger. W dziesiątce z kolei uplasowali się też kolejni Niemcy – Markus Eisenbichler oraz Andreas Wellinger, Rosjanin Daniił Sadriejew, Słoweniec Lovro Kos i Austriak Jan Hoerl. Z Polaków najlepiej spisał się Piotr Żyła, który uplasował się na szesnastej lokacie. Dobrą próbę oddał też 28. Paweł Wąsek. Awans uzyskali jeszcze 37. Jakub Wolny oraz 48. Dawid Kubacki. Niestety do pierwszej serii trzeciego konkursu 70. TCS nie awansował Andrzej Stękała.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Obserwuj