LGP: Przed nami konkurs indywidualny w Wiśle (lista startowa)

fot. A. Białek

fot. A. Białek
fot. A. Białek

Po nie do końca udanym dla Polaków piątkowym konkursie drużynowym z nieco mniejszymi nadziejami oczekujemy pierwszych zmagań indywidualnych, w których polscy skoczkowie również powinni walczyć o czołowe miejsca.

Dziś na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince podobny program zawodów jak wczoraj. O 13:40 rozpocznie się seria próbna przed konkursem indywidualnym, natomiast na 14:50 zaplanowany jest start pierwszej serii konkursowej. Do zawodów zakwalifikowało się dziesięciu Polaków. Można powiedzieć, że mimo wczorajszego nieco mniej udanego konkursu, można liczyć na dalekie skoki. Przed tygodniem w Courchevel dwa pierwsze miejsca zajęli kolejno Maciej Kot i Kamil Stoch. Właśnie ta dwójka zamknie dzisiaj pierwszą serię.

W Wiśle od kilku dni jest bardzo ciepło. Wczoraj wiatr miał nieco wpływ na zawody i dziś może być podobnie. Zawody powinny odbyć się jednak bez problemu. Do grona faworytów zalicza się przede wszystkim Petera Prevca i Andersa Fannemela, który w czwartkowych kwalifikacjach ustanowił rekord skoczni. Groźni będą także pozostali rodacy tej dwójki oraz Niemcy. Zapowiada się kolejny dzień pełen emocji.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.