LGP: Maciej Kot po trzecie zwycięstwo z rzędu w Hinterzarten? (lista startowa)

DSC_0751 (Copy)

Przed nami trzeci weekend ze skokami narciarskimi w tym sezonie letnim. Tym razem Letnia Grand Prix zawitała do Niemiec, gdzie na skoczni w Hinterzarten o kolejne zwycięstwo powalczy między innymi lider cyklu Maciej Kot. 

Skocznia w Hinterzarten o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 95. metrze, gości najlepszych skoczków świata w ramach zawodów Letniej Grand Prix od 1994 roku, z małym wyjątkiem w roku 2014. Polacy triumfowali tam czterokrotnie: trzy razy Adam Małysz, raz Dawid Kubacki. W 2010 roku reprezentacja Polski w składzie: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Adam Małysz po raz pierwszy w historii zwyciężyła w konkursie drużynowym. Letni rekord skoczni ustanowił Noriaki Kasai w 2000 roku, który uzyskał 112,5 m.

W dzisiejszym konkursie tradycyjnie wystąpi 50. skoczków, z 13 krajów. Na starcie pojawi się również sześciu zawodników z Polski, z liderem i wiceliderem klasyfikacji Maciejem Kotem oraz Kamilem Stochem na czele. Jako pierwszy na belce zasiądzie Dawid Kubacki (nr 26), później Piotr Żyła (nr 31), następnie Jakub Wolny (nr 33) oraz Klemens Murańka (nr 35). Pierwszą serię będą kończyć Kamil Stoch (nr 49) i zwycięzca dwóch poprzednich konkursów Maciej Kot (nr 50).

Lista Startowa

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godz. 20:00. Godzinę wcześniej ma odbyć się seria próbna. Pogoda nie powinna przeszkodzić w rozgrywaniu zawodów. W porze konkursu ma być słonecznie a wiatr nie powinien przekraczać 2-3 m/s. Czy Maciej Kot po raz trzeci stanie na najwyższym stopniu podium w tym sezonie? A może Kamil Stoch potwierdzi dobrą dyspozycję i wskoczy na podium? Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.