LGP dało odpowiedź skoczkom, w jakiej są formie? Od wiosny do zimy #7

Za nami pierwsza rywalizacja sportowców zimowych – wczoraj odbył się konkurs drużynowy w Wiśle. Polacy w sobotę byli zdecydowanie najlepsi. Jak oni oraz reprezentanci innych państw oceniają wczorajsze zawody? Czy dało to im odpowiedź, w jakiej sytuacji treningowej są? Czy ta dyspozycja przełoży się na starty podczas zimy?

Wczoraj Polacy nie dali żadnych szans rywalom i wygrali z największa przewagą w historii startów drużynowych podczas Letniego Grand Prix. Po wczorajszych zawodach byli bardzo szczęśliwi.

 

Jak możecie przeczytać na naszej stronie, Kamil Stoch lepiej czuje się na skoczni w porównaniu do poprzedniego roku. Wczoraj podczas konkursu oddał jeden świetny i jeden dobry skok. Miał drugą notę po dwóch seriach drużynówki. Dzień wcześniej zdecydowanie wygrał kwalifikacje. Jaką zimę 2017/2018 miał – wiemy. Co to będzie przyszłym sezonie…

 

W czwartej, ostatniej serii wczoraj skoki oddawał Piotr Żyła, który na początku roku zaskakuje regularnym – bardzo dobrym – skakaniem. Gdyby to był konkurs indywidualny, 30-letni Polak wygrałby go. Poczucie humoru, takie jak wcześniej, nadal mu dopisuje.

 

Maciej Kot może nie oddawał tak dalekich skoków jak Piotrek, ale również cieszy to, że skakał dobrze, a przede wszystkim równo. Polak wyraził zadowolenie na swoim profilu na Instagramie.

 

Dawid Kubacki wczoraj również nie zawiódł – miał trzecią notę dnia. Zwycięzca LGP 2017 jest w formie i może powalczyć o to samo trofeum co w tamtym roku.

 

Drugie miejsce przypadło wczoraj Niemcom. Karl Geiger był bardzo zadowolony z tego rezultatu. Dzień przed drużynówką także spisał się bardzo dobrze – w kwalifikacjach zajął trzecie miejsce, za Stochem i Żyłą. Obecnie jest najlepszym z Niemców.

 

Gratulacje dla Polaków złożył na swoim profilu społecznościowym niezły wczoraj Richard Freitag.

 

Halvor Egner Granerud rozpoczynał start trzeciej wczoraj drużyny norweskiej. Norwe cieszył się, że znów może założyć numer startowy i być w swojej drużynie.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*Andreas Wellinger ma nowego sponsora – Redbulla,
*Polacy zajęliby wczoraj wszystkie miejsca na podium,
*konkursy drużynowe mix odbędą się na IO w 2022 roku,
*Janne Ahorne nie będzie startować w lato i decyzję o karierze podejmie na jesień?

Źródła: social media zawodników – Facebook oraz Instagram

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.