Legendarny rywal Małysza znów wraca na skocznie. Wystartuje w zawodach

fot. Sportsinwinter.pl

45-letni Janne Ahonen zapowiedział powrót do rywalizacji. Legenda fińskich skoków zdecydowała się na start w kolejnych mistrzostwach kraju. – Nigdy nie powiedziałem, że się poddałem – powiedział ostatnio legendarny skoczek.

fot. Sportsinwinter.pl

Jeśli określi się karierę Janne Ahonena jako niezwykle barwna, to każdy powinien się z tym zgodzić. Gdy w taki sam sposób opisze się historię z powrotami na skocznię 44-latka, to też nikt nie powinien mieć żadnych zastrzeżeń. Fiński skoczek kończył bowiem karierę już w 2008, 2011 i 2018 roku.

Ahonen znów chce wystartować w mistrzostwach Finlandii

Po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu zapowiedział, że nie zamierza w pełni rozstawać się z dyscypliną – chciał oddawać próby rekreacyjnie, gdy tylko najdzie go taka ochota. I tak też czyni. Właśnie przyznał, że szykuje się do kwietniowego czempionatu kraju.

Ahonen wyjaśnił, że nie stawia sobie celów medalowych. – Powiedzmy, że moim celem jest być najszybszym. I wiem, że mam najlepiej wyglądający kask w wyścigu. Więcej na ten temat na razie nie powiem – stwierdził pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

Słynny Fin przyznał, że zazwyczaj wraz z nadejściem wiosny, czuje potrzebę oddawania skoków dla zabawy. – Zaczynasz mieć ochotę jak mały chłopiec wyjść na górkę, żeby się pobawić. Oczywiście nie wiemy, czy w czasie zawodów w Rovaniemi będzie świecić słońce. Jest też szansa, że będzie padać i wiać i wszystko będzie nudne i okropne, ale miejmy nadzieję, że aura dopisze – powiedział w programie “Urheilustudio” w fińskiej telewizji.

Źródło: Yle.fi

Mateusz Król
Obserwuj