Kubacki zadowolony po kwalifkacjach, Ziobro: “Można być zadowolonym”

jan-ziobro-005Za nami pierwszy dzień rywalizacji w ramach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Anders Fannemel. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który był w miarę zadowolony ze swojej postawy.

Dawid Kubacki przed rokiem w Wiśle dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Najpierw do zwycięstwa poprowadził drużynę a następnie triumfował w zawodach indywidualnych. – Tym razem na nic nie liczę – komentował po pierwszym dniu rywalizacji Kubacki. Skoczek nie ukrywał, że z pierwszego dnia rywalizacji może być zadowolony. – Udało się poprawić tutaj kilka rzeczy, które wymagały korekcji po Courchevel i z tego można być zadowolonym – tłumaczył. W minionym sezonie sporo mówiło się o zmianie techniki, która Dawidowi pozwoliła dalej skakać. – W tym roku z nowym trenerem również doszło do zmian, m.in. w pozycji najazdowej – mówił piąty zawodnik kwalifikacji. – Przede wszystkim trzeba zmniejszyć wysokość w locie, żeby nie tracić prędkości – dodawał.

W czołowej dziesiątce dzisiejszych kwalifikacji znalazł się także Jan Ziobro. Skoczek nie był jednak nad wyraz usatysfakcjonowany ze swoich prób. – Skok z kwalifikacji nie był jest idealny, lekko spóźniony, ale można być zadowolonym – komentował Ziobro. Janek do przyszłej zimy przygotowuje się w kadrze B. – Współpraca z Robertem Mateją układa mi się bardzo dobrze – mówił. – Atmosfera w kadrze jest dobra, trzy miesiące i przyzwyczailiśmy się do wszystkiego, co nowe – dodał. Zawodnik powiedział także, że nowe kontrole nie przeszkadzają mu, bo można się do tego przyzwyczaić. W kontekście jutrzejszej drużynówki nie chciał również wskazywać głównych rywali Polaków. – Trzeba szanować każdego rywala – uznał.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.