Koronawirus w norweskiej kadrze. Trener podjął decyzję ws. składu na IO

fot. Tomasz Markowski

Norwegia to kolejna czołowa nacja, która ogłosiła skład skoczków i skoczkiń na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Podczas imprezy Norwegowie będą bronić drużynowego złota, a także trzech krążków indywidualnych.

fot. Tomasz Markowski

Koronawirus w męskiej kadrze

Pośród powołanych na igrzyska olimpijskie skoczków znalazło się dwóch, którzy wcześniej nie startowali w zawodach tej rangi. Są nimi Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik. W wytypowanej piątce znaleźli się także ci, którzy cztery lata temu w Pjongczangu sięgnęli po medale. Jako obrońca srebra do Chin poleci Johann Andre Forfang, a dwóch brązów – Robert Johansson.

Alexander Stoeckl nominował również Daniel Andre Tande, członka złotej drużyny z Korei. Ten ostatni przebywa aktualnie na kwarantannie po wykryciu u niego zakażenia koronawirusem. Sztab liczy, że Norweg zdąży otrzymać negatywny wynik testu przed wylotem na igrzyska.

Dwie debiutantki

W norweskiej kadrze pań także znalazły się dwie debiutantki. Są nimi Anna Odine Stroem oraz Thea Minyan Bjoerseth. Skład uzupełni Silje Opseth, dla której będą to drugie igrzyska w karierze. Wcześniej startowała w Pjongczangu, gdzie zajęła szesnastą lokatę.

Jeszcze dziś Norwegowie będą rywalizować w krajowych mistrzostwach. Spośród mężczyzn powołanych do rywalizacji w Pekinie na starcie zawodów staną tylko Granerud i Forfang.

Źródło: Hopplandslaget