Korniłow i Awwakumowa najlepsi w mistrzostwach Rosji na skoczni normalnej

20:23, 01.04.2021 Aleksandra Kuzioła

Denis Korniłow i Irina Awwakumowa zostali mistrzami Rosji w rywalizacji na skoczni normalnej. Zawody miały miejsce na obiekcie HS102 w Czajkowskim, a poza wspomnianą dwójką w czołowej trójce konkursów uplasowali się także Sadriejew, Klimow, Tichonowa i Machinia.

Podczas zawodów panów najlepszą notę zdobył Denis Korniłow. Doświadczony rosyjski skoczek oddał próby na odległość 101 i 93,5 metrów, co pozwoliło mu na wyprzedzenie drugiego zawodnika o osiem punktów. Wspomnianą drugą lokatę zajął Danił Sadriejew (90 m; 93 m), a trzecią Jewgienij Klimow (92,5 m; 93,5 m). Miejsca tuż za czołową trójką zajęli Roman Siergiejewicz Trofimow, Michaił Maksimoczkin oraz Kiriłł Kotik. Na starcie rywalizacji panów pojawiło się pięćdziesięciu dwóch skoczków.

Pełne wyniki konkursu panów

U pań najlepsza okazała się Irina Awwakumowa, która oddała skoki na odległość 86,5 oraz 96 metrów. Najlepsza z Rosjanek w minionym sezonie Pucharu Świata wyprzedziła o ponad trzydzieści punktów drugą Sofję Tichonową (83,5 m; 80 m). Podium krajowego czempionatu uzupełniła Irma Machinia (80,5 m; 82,5 m). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Ksenia Kabłukova, Marija Jakowlewa, Adelina Ibragimowa oraz Anastasija Subotina. Łącznie sklasyfikowanych zostało dwadzieścia sześć skoczkiń.