Kolejne medale Polaków na Uniwersjadzie. Złoto i brąz w konkursie mikstów

Screen: EuroSport

Kolejne bardzo dobre informacje docierają do nas zza Oceanu. 18 stycznia 2023 na normalnej skoczni w Lake Placid odbył się konkurs drużyn mieszanych w ramach 30. Zimowej Uniwersjady. Rywalizacja zakończyła się zdobyciem złotych oraz brązowych medali przez ekipę Biało- Czerwonych.

Screen: EuroSport

Medalowa passa podtrzymana

Pierwsza ekipa Polski, w składzie Nicole Konderla oraz Adam Niżnik zgromadziła łącznie 421,3 pkt. W pierwszych skokach wspomniana dwójka uzyskała odpowiednio 89 m oraz 91,5 m. W finale dołożyli indywidualna złota medalistka Uniwersjady uzyskała dokładnie taką samą odległość. 20 – letni Niżnik wylądował z kolei na 91 m. Drugie miejsce, ze stratą 16,3 pkt, zajęła ekipa Japonii (Machiko Kubota – 84 m, 86 m oraz Ryusei Ikeda – 91 m, 89 m). Na najniższym stopniu podium znalazła się z kolei druga polska drużyna w składzie Kinga Rajda oraz Szymon Jojko. 22 – latka oddała skoki na odległości 82,5 m oraz 85,5 m. Z kolei jej o rok młodszemu kompanowi zmierzono 80,5 m oraz 83 m. Ich strata do zwycięzców była jednak wyraźna. Wyniosła aż 54,7 pkt.

Wystartowało łącznie sześć zespołów.

To trzeci i czwarty medal dla reprezentacji Polski w skokach narciarskich na tej imprezie. Przypomnijmy, iż wcześniej złoto i brąz w rywalizacji indywidualnej wywalczyły Nicole Konderla oraz Kinga Rajda.

Pełne wyniki zawodów

Zawodników i zawodniczki w stanie Nowy Jork czekają jeszcze konkursy drużynowe. Zostaną one rozegrane w nocy z piątku na sobotę.

źródło: informacja własna