Johannes Klaebo czeka na decyzję lekarzy

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Johannes Hoesflot Klaebo znalazł się w opublikowanym w poniedziałek składzie reprezentacji Norwegii na rozpoczynający się w sobotę Ski Tour 2020, ale jego udział w zawodach nadal jest niepewny. Decyzja o tym czy 23-latek wystartuje w szwedzko-norweskim cyklu zapadnie jutro po dokładnych badaniach. – Fizycznie jest gotowy na start – mówi trener kadry Eirik Nossum.

Kontuzja, której Johannes Hoesflot Klaebo doznał podczas weekendowego wyjścia ze znajomymi, wykluczyła Norwega ze startu w zawodach Pucharu Świata w Falun. Wicelider klasyfikacji generalnej świeżo po urazie mówił jednak, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby wrócić do rywalizacji na jedną z ważniejszych imprez tego sezonu – Ski Tour 2020 rozgrywany w Szwecji i Norwegii. 23-latek, mimo kontuzji, znalazł się w oficjalnym składzie reprezentacji Kraju Fiordów na te zawody, ale z informacji przekazywanych przez norweskie media wynika, że ostateczna decyzja o jego udziale w nowym cyklu w kalendarzu Pucharu Świata zapadnie dopiero po badaniach, które Klaebo przejdzie 13 lutego.

Trener reprezentacji Eirik Nossum i lekarz kadry Øystein Andersen zapytani o szanse startu trzykrotnego mistrza olimpijskiego w Ski Tourze przyznali, że są optymistami i wierzą, że badanie kontrolne jest tylko formalnością. – Wiadomo, że gdy zdarzają się takie rzeczy, mimowolnie stajesz się pesymistą. Klaebo co prawda ostatnio nie trenował z pełną siłą, ale jeździł już na nartach bez kijów. Fizycznie jest jak najbardziej gotowy na Ski Tour – mówi Nossum cytowany przez Aftenposten.

Ski Tour 2020 rozpocznie się 15 lutego biegiem na 15 kilometrów stylem dowolnym w szwedzkim Östersund.

Źródło: Aftenposten