PŚ w Falun bez Klaebo. Mistrz olimpijski ze złamaną kością

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Johannes Klaebo nie pojawi się na starcie kolejnych zawodów sezonu Pucharu Świata 2019/2020, które zostały zaplanowane na przyszły weekend w Falun. Norweg miał drobny wypadek, przez co złamał kość w palcu. Niewykluczony jest jednak jego start w Ski Tourze.

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata w biegach narciarskich 2019/2020 jest rywalizacja w sprincie oraz biegu dystansowym w Falun. W miejscowości, która gościła zawodników podczas mistrzostw globu w 2015 roku, nie zobaczymy wicelidera klasyfikacji generalnej Johannes Klaebo. Norweski mistrz poinformował swoich fanów poprzez profil na Instagramie o małym wypadku. 23-latek złamał kość w palcu. Ma on jednak nadzieję na powrót podczas nowego cyklu w kalendarzu – Ski Tour. Sześć etapów zostanie rozegranych w dniach 15-23 lutego. W programie zawodów są m.in. dwa sprinty – i klasykiem, i łyżwą.

Absencja najlepszego biegacza ostatnich dwóch sezonów oznacza, że prawdopodobnie straci on kolejne punkty do Aleksandra Bolszunowa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Liderujący Rosjanin ma obecnie 235 punktów przewagi nad Norwegiem.


źródło: Instagram Klaebo

Obserwuj