Klaebo ambasadorem nowych zawodów

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Johannes Hoesflot Klaebo potwierdził w rozmowie z norweskim Aftenposten, że wystartuje w sprincie podczas zaplanowanych na przełom stycznia i lutego 2021 roku zawodów w ramach „Helsińskiego Tygodnia Narciarskiego”. Norweg został także wybrany ambasadorem tej imprezy.

Helsiński Tydzień Narciarski to nowa inicjatywa mająca promować narciarstwo biegowe w Finlandii i na całym świecie. Zawody, które zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2021 roku, odbędą się na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach, który był centralnym obiektem XV Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1952 roku. Pierwszą konkurencją helsińskiej imprezy ma być sprint (26 stycznia), a jego największą gwiazdą będzie właśnie Johannes Hoesflot Klaebo, który został ambasadorem zawodów i w rozmowie z Aftenposten potwierdził, że na pewno pojawi się w fińskiej stolicy.

Sprint na Stadionie Olimpijskim z 20 000 widzów brzmi interesująco. Myślę, że to może być dobre dla naszego sportu i dlatego tym bardziej miło jest zostać ambasadorem tej imprezy – mówi Klæbo. – Rozwój sportów biegowych jest ważny zarówno dla widzów, jak i kanałów telewizyjnych, dlatego potrzebujemy nowych formatów i koncepcji. Branie udziału w takich zawodach będzie ekscytujące – dodaje Norweg.

Zawody mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem, gdyż impreza w Helsinkach odbędzie się zaledwie trzy dni po weekendzie Pucharu Świata w Lahti. – Ten termin świetnie wpasowuje się w kalendarz – kwituje Klaebo.

Źródło: Aftenposten