Katastrofalny sezon czeskich skoczków. Trener zrezygnował

Czescy skoczkowie narciarscy przystąpią do sezonu olimpijskiego z nowym trenerem. Z funkcji szkoleniowca zrezygnował bowiem Frantisek Vaculik.

fot. P. Ślezińska

W tegorocznej edycji Pucharu Świata Czesi zgromadzili tylko 6 pucharowych punktów. Po jednym razie do czołowej trzydziestki zdołali wskoczyć Cestmir Kozisek i Viktor Polasek. – Musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Sezon w naszym wykonaniu był tragiczny – stwierdził kierownik odpowiedzialny za czeskie skoki narciarskie, Jakub Janda.

Zdobywca Kryształowej Kuli z 2006 roku ma jednak świadomość, iż przyczyn porażki nie należy szukać w słabej pracy trenera Vaculika. – Niestety edukacja młodych jest tu zaniedbywana od dwudziestu lat. Choć mamy mistrza świata juniorów Viktora Polaska, tak nie jesteśmy w stanie wyciągnąć z niego iskry – dodaje 42-latek.

Na nazwisko nowego trenera będziemy musieć poczekać do zakończenia sezonu. Działacze nie wykluczają zatrudnienia zagranicznego trenera, lecz pamiętają, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami. – Rozglądamy się we wszystkich kierunkach, ale sezon się jeszcze nie skończył i nie wiemy kto jest wolny na rynku. Zagraniczny trener nie jest tani. Musimy usiąść i sporządzić plan finansowy, a wtedy podejmiemy decyzję – oznajmił Janda. Ostatnim zagranicznym trenerem Czechów był Austriak, Richard Schallert.

Źródło: ceskenoviny.cz